Zamknij panel

Nie znasz
jeszcze daty?

Poznaj nasze bogate pakiety
pobytowe dostępne tylko
na naszej stronie www!

Przeglądaj pakiety

Znasz
termin pobytu?

Sprawdź ceny i dostępność.
Rezerwuj z gwarancją najniższej ceny!

Przyjazd
31 Maj 2020 Zmień
Wyjazd
01 Cze 2020 Zmień
Sprawdź ceny i dostępność

Kup
prezent

Podaruj niezapomniany prezent
w postaci pobytu lub
odprężającego zabiegu.

Podaruj voucher
menu Rezerwuj online Rezerwuj online

Ogród Bajek w Międzygórzu

Ogród Bajek w Międzygórzu

Czynne codziennie:
- od IV do X w godz. 10.00 – 18.00
- od X do IV w godz. 10.00 – 16.00
Bilety wstępu: 3zł norm. / 2,5 zł ulgowy, opiekun grupy-wstęp bezpłatny

Ogród Bajek został założony w okresie międzywojennym przez leśnika i botanika Izydora Kriestena.

Niewielki ogród malowniczo położony na stromym zboczu Lesieńca, na wysokości 700 – 710 m n.p.m. otoczony przez świerkowy las i górskie łąki. Powstał w latach 20-tych XX wieku poprzez starasowanie zbocza i poprowadzenie w jego obrębie licznych ścieżek.

Założył go Izydor Kristien w hołdzie baśniom, urzekającej okolicy, a także wszechwładnemu Duchowi Gór. Zgromadzone tu liczne okazy ozdobnych roślin ogrodowych oraz typowo górskich są tłem dla wykonanych w większości z korzeni i konarów drzew, a także kamieni oryginalnych motywów baśniowych tj. figurek, totemów, domków, altanek i innych.

Znajduje się tu także miniatura dawnej kamiennej wieży widokowej ze szczytu Śnieżnika. Ogród Bajek położony jest w pobliżu czerwonego i przy żółtym szlaku prowadzącym z Międzygórza do Sanktuarium na Górze Iglicznej.

W ogrodzie pomiędzy wieloma gatunkami roślin odnaleźć możemy bajeczne postacie i konstrukcje stworzone z drewna i korzeni. Ogrodem opiekuje się miejscowy Oddział PTTK.

Unikatowa kraina wyrzeźbionych bajkowych postaci i leśnych domów, leżąca ponad wodospadem na wysokości 780 m n.p.m. Twórcą ogrodu był Izydor Kriestan, który przez 20 lat tworzył swoje dzieło w hołdzie baśniom i Duchowi Gór – Liczyrzepie. Po odnowieniu Ogród jest bardzo chętnie odwiedzany nie tylko przez najmłodszych.

Przy żółtym szlaku turystycznym
30 min. od Międzygórza
tel. (074) 813-51-56
813-51-95 (PTTK)

Wróć do listy atrakcji

Idealna lokalizacja

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij